Dela nyhet
Future Cup
13 apr, 16:01 0 kommentarer
Hej allihopa,
I helgen så har vi haft seriepremiär för båda våra lag.
Det slutade med två vinster, 4-2 mot Ruddalen och 5-1 mot Hovås Billdal.
Otroligt bra kämpat av grabbarna!!!
Nästa helg är det påsk och då är det Future Cup, jag själv kommer vara i Portugal med klubbens födda 2014 så kan tyvärr inte närvara. Kurre och Mo kommer att ta hand om laget.
Jag kommer att skicka ut en kallelse till alla födda 2011 idag och behöver ett svar imorgon kl 15, efter det skickar vi ut kallelse till matcherna i gruppen.
Kallelsen tid för vilka som kan vara med i Future Cup kan ni bortse ifrån, det handlar bara om att veta vilka som villa och kan vara med, sen kommer matchkallelse imorgon.
Alla kommer inte spela alla matcher eftersom att vi är såpass många men alla kommer spela minst en match i gruppspelet, vill man vara med i laget de matcherna som man inte ska spela så får man såklart det och stötta de andra.
Uttagningarna baseras på träningsnärvaro, hur man uppträder och hur mycket man ”vill” när
man är på träningen och även utifrån nivå.
Vi kommer även behöva hjälp i kioskerna under helgen, det kommer ett schema där imorgon när alla svarat.
Med vänlig hälsning,
Magnus
Kommentarer